KADIN ÇİFTÇİ YARIŞMASI HAZIRLIKLARI TAMAMLANDI

 

 

      İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce her yıl 8 Mart’da düzenlenen ‘’Kadın Çiftçiler Yarışıyor’’ İl finali hazırlıkları tamamlandı.

      Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca düzenlenen 2013 yılı ‘’Kadın Çiftçiler Yarışıyor’’ Bilgi ve Proje yarışması ile aynı gün gerçekleştirilen ‘’ Tarım ve İnsan’’ konulu 4.Ulusal Fotoğraf Sergisi hazırlıkları tamamlandı.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans salonunda gerçekleştirilecek olan program Cuma Günü saat 15: 00’ da yapılacak.

Kadın Çiftçiler Yarışmasında, bir merkez olmak üzere 5 ilçeden toplam 6 yarışmacı İl Finali için yarışacaklar. Yarışmanın finalisti Bölge Finalinin yapılacağı 22 Mayıs’ da Bingöl’ de yarışacak. Daha sonra Türkiye Finalinin yapılacağı Balıkesir’ de yarışma hakkını kazanmış olacak.

       Konu ile ilgili açıklamada bulunan İl Müdürü Kılıçoğlu, ‘’ Her yıl Türkiye geneli ve ilimizde gerçekleştirilen yarışmanın İl finali hazırlıklarını tamamlamış bulunuyoruz. İlimiz genelinde toplam 6 Kadın çiftçimiz bilgi ve proje yarışmasında finalist olmak için mücadele edecekler. Ayrıca Bakanlığımızca düzenlenen Bilgi ve Proje Yarışması dahilinde 4. Ulusal Tarım ve İnsan konulu resim sergimizde halkımızın beğenisine sunulacak.Türkiye genelinde Fotoğraf yarışmasına giren eserlerden 70’ ini bu sergimizde halkla buluşturmuş olacağız.Yarışmaya girecek olan Kadın Çiftçilerimize şimdiden başarılar diliyorum’’ dedi.